3 דרכים יעילות להגן על העסק מפני שריפות

כל בעל עסק רוצה להגן על המשרד שלו, על העובדים, על הציוד ועל הסחורה, וגם על הסודות הגדולים שמעניקים לו את הייחודיות שלו. כדי להבטיח הגנה מקסימלית אנחנו רוכשים תוכנות לאבטחת מידע, מתקינים מערכת אזעקה שתתריע מפני פורצים ומגדירים נהלים ברורים כדי למנוע דליפת מידע. אלא שיש עוד סכנה אחת גדולה ומשמעותית, ועסקים שרוצים לצמצם סיכונים צריכים להיות מוכנים לקראתה. זוהי הסכנה מפני שריפה שעלולה לכלות את המבנה ואת כל מה שבתוכו, ובפרט היא עשויה לסכן חיי אדם. אז איך תהיו ערוכים גם לתרחיש הזה?

1 – גילוי אש בשלב מוקדם

באופן כללי אפשר להצביע היום על מספר חלופות בכל הקשור לגילוי עשן. בכל הקשור לתכנון והתקנת מערכת כיבוי אש להצלת חיים, גילוי מוקדם ומהיר של האש הוא בהחלט צעד קריטי, כאשר במבנים גדולים ניתן להתקין גלאים אופטיים או גלאי יניקה. אפשרויות נוספות מבוססות על לייזר וכן ניתן לאתר את האש בראשיתה באמצעות גלאים רגישים המזהים עלייה חדה בטמפרטורה. במצבים אלה הם יתריעו על הדליקה כדי שהנוכחים יוכלו לפעול באופן יעיל ומדויק להשתלטות על האש ולהזעקת כוחות הכיבוי וההצלה.

2 – התקנת מערכת ספרינקלרים

דרך נוספת להגיע מוכנים למצבי החירום כוללת מערכת ספרינקלרים מתקדמת. התקנה של ספרינקלרים מתבצעת ברחבי המבנה כולו, ובאופן ממוקד על בסיס תכנון מוקדם של צוות מקצועי. היא כוללת מתזים הכוללים בתוכם כמויות גדולות של מים, כאשר במצב תקין תנועת המים נחסמת על ידי אמפולת זכוכית. עם פריצת אש במקום, הזכוכית מתנפצת והמים פורצים החוצה, תוך שהם מסייעים לנו בהשגת שליטה מהירה על המצב. במקרים רבים ניתן למנוע את התפשטות השריפה באופן מוחלט, ובמקרים אחרים ניתן לשלוט בה עד להגעת מכבי האש.

3 – גלגלון לכיבוי אש

סביר להניח שנתקלתם בצינורות הגומי הארוכים, שכן הם נפוצים למדי במבני ציבור ובמקומות שבהם תנועה ערה של אנשים. גלגלון כיבוי אש הוא כלי חשוב והתקנתו נקבעת בהתאם לאופי הפעילות במבנה ולצרכים כפי שהוגדרו על ידי מומחים המנוסים בתחום. אלה גם הגורמים שאחראיים על התקנת המערכת, והיא מהווה חלק מהותי בכל מערך ההגנה שלכם. אז במקום לקוות שלא תזדקקו לכך, מומלץ להקדים תרופה למכה ולהעניק לעסק שכבת הגנה איכותית. כך תשמרו על העסק, על הציוד, על הסחורה ומעל לכל – על שלום העובדים, הלקוחות ועוברי האורח.